Haberler

2019 Ramazan Konserleri – DEİK, Borsa İstanbul

Kamyar Houbakht, Seda Seyrek Houbakht, Emre Başaran, Gülten Urallı, Fatih Oral, Derya Çınar Oral, Hatice Gülbahar Hepsev. Tarz-ı Vefa Kervanı, Borsa İstanbul Grubu Şehit Yakını ve Gaziler İftar Yemeği Konseri. 17 Mayıs 2019.

Tarz-ı Vefa Kervanı, 10 Mayıs 2019’da Borsa İstanbul Grubu Geleneksel İftarı, 16 Mayıs’ta DEİK Geleneksel İftarı, 17 Mayıs’ta ise Borsa İstanbul Grubu Şehit Yakını ve Gaziler İftarı’nda Ramazan konserleri verdi.

İlk konser yaklaşık 1500 kişinin katılımıyla Borsa İstanbul’un İstinye yerleşkesinde gerçekleşti. Emre ve Hande Hocam aile programları oldukları için katılamadılar. Biz de; Gülten Urallı, Fatih Oral, Derya Çınar Oral, Seda Seyrek Houbakht, Hatice Gülbahar Hepsev ve Neslihan Özdemir’den oluşan 6 kişilik bir konser verdik. İçimde farklı bir yerde konser vermenin heyecanı vardı ama kervanla buluşunca ve gülen yüzleri görünce kendimi akışa bıraktım. Bu konserin benim için önemli olan bir diğer tarafı ise, dostum Neslihan’la aynı heyecanı ve sahneyi paylaşmak oldu.

Fatih Oral, Derya Çınar Oral, Gülten Urallı, Seda Seyrek Houbakht, Hatice Gülbahar Hepsev ve Neslihan Özdemir. Tarz-ı Vefa Kervanı, Borsa İstanbul Grubu Geleneksel İftar Yemeği Konseri. 10 Mayıs 2019.

İkincisi ise; Ticaret Bakanı, Büyükelçiler, diplomatik misyon temsilcileri ve yaklaşık 1000 kişiden oluşan iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Geleneksel İftarı’ydı. Geçen yıl Gülten Hanım, Emre ve Hande Hocamla birlikte DEİK Geleneksel İftarı’nda bir dinleti sunmuştuk. Bu sene ise Seda Hanım, Fatih ve Derya Hocam bizlere katıldı. Konserimizin onur konuğu, Emre ve Hande Hocamın oğlu Doğan Can’ı da unutmayalım. Sanırım onun için bu konser bir ilk oldu. Bu bilgi de burada kayıtlara geçsinJ Konserdeki diğer önemli husus ise, DEİK Başkanının konuşmasında bizlere bizzat teşekkür etmesi oldu. Konuşmasında her iki yılda sunduğumuz müzik ziyafeti dolayısıyla bizden bahsetmesi büyük bir jest oldu.

Hatice Gülbahar Hepsev, Hande Başaran, Emre Başaran, Gülten Urallı, Seda Seyrek Houbakht, Derya Çınar Oral, Fatih Oral. Tarz-ı Vefa Kervanı, DEİK Geleneksel İftar Yemeği Konseri. 16 Mayıs 2019.

Sonuncu iftar ise, Hazine ve Maliye Bakanı, Kore, Kıbrıs ve 15 Temmuz şehitlerinden oluşan 500 kişinin katılımıyla İstinye’de gerçekleşti. Seda Hanım’ın eşi Kamyar Bey de bizlere katıldı ve 8 kişilik bir ekiple sahnedeydik. Konser sonrası bir arada iftar yapma ve çay içme fırsatı bulduk. Çıkışta ailelerin konserden dolayı hoş vakit geçirdiklerini duymak bizleri mutlu etti.

Kamyar Houbakht, Seda Seyrek Houbakht, Emre Başaran, Gülten Urallı, Fatih Oral, Derya Çınar Oral, Hatice Gülbahar Hepsev. Tarz-ı Vefa Kervanı, Borsa İstanbul Grubu Şehit Yakını ve Gaziler İftar Yemeği Konseri. 17 Mayıs 2019.

Repertuarımızda; Orta Asya Türk halk ve topluluklarından eserler ile Tasavvufî eserler bir aradaydı. Aşağı yukarı şu şekilde sıralayabilirim: Yüzündür Cihanı Münevver Eden, Kayadan İndim, Bulbullar, Tansamalım, Bu Aşk Bir Bahr-i Ummandır, Hak Şerleri Hayreyler, Seni Ben Severim, İnsan İnsan, Bu Akli Fikriyle, Veysel Karani (Uşşak İlahi), Haktan İnen Şerbeti ve Allah Hu.

Önceki yazı
Türk İllerinden Halk Ezgileri Konseri, Le Mans, Fransa
Sonraki yazı
Bulgaristan Konser, Sema ve Müzik Terapi Etkinlikleri

Son haberler

İlgili Yazılar